Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego

0
1575
Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego

Zastanawiasz się, jakie jest średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego? Zdecydowanie to pytanie zadają sobie wszystkie osoby, które chcą zakupić mieszkanie, czy też dom poprzez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest to niezwykle ważne, albowiem oprocentowanie kredytu hipotecznego wpływa bezpośrednio na koszty związane z obsługą tego kredytu. A warto podkreślić, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym. Zazwyczaj wiąże nas na okres około 30 lat. Raty nie są małe, mogą stanowić bardzo poważny wydatek w naszym comiesięcznym budżecie. Dlatego też warto zdecydowanie przyjrzeć się wszystkim dostępnym ofertom na rynku i wybrać taki kredyt, który będzie wiązał się zdecydowanie z najniższymi kosztami. Dlatego też niezwykle istotne jest w tym wypadku aby wiedzieć, jakie jest średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny – na co zwrócić uwagę?

Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznegoZanim zaciągniemy kredyt hipoteczny, przede wszystkim powinniśmy dokonać analizy wielu ofert bankowych dostępnych na rynku. Zdecydowanie nie powinniśmy podpisywać pierwszej lepszej umowy podsuwanej nam przez analityka finansowego z danego banku. Przede wszystkim w pierwszej kolejności warto rozeznać się w szerokiej ofercie rynkowej poprzez różnego rodzaju porównywarki kredytowe. Wówczas możemy dokonać już wstępnej selekcji i odrzucić oferty, które są dla nas skrajnie niekorzystne. Oczywiście jest to uzależnione od tego, na co będziemy wracać najważniejszą uwagę przy wyborze oferty kredytowej. Jeśli naturalnie najważniejsza jest dla nas wysokość raty miesięcznej, to będziemy musieli zaakceptować dłuższy okres spłaty i wyższe oprocentowanie i wówczas weźmiemy taką ofertę banku, który proponuje nam na jak najmniejszą ratę miesięczną. Niemniej jednak jeśli nie jest wysokość raty dla nas najistotniejsza, ale ogólny koszt kredytu, to będziemy w stanie zaakceptować krótki okres spłaty, ale zdecydowanie wyższe raty.. Koniec końców wówczas koszty kredytu będą znacznie mniejsze.

Jeśli już początkowo dokonamy selekcji ofert kredytowych, to powinniśmy na końcu zostawić sobie około 2-3 ofert, które najbardziej nas satysfakcjonują. Następnie powinniśmy się umówić na wizytę z analitykami bankowymi i poznać szczegóły danych ofert. Podczas wyboru odpowiedniej oferty kredytowej powinniśmy szczególną uwagę zwrócić nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale również na opłaty takie jak opłata przygotowawcza, marża, czy też prowizja dla banku. Mogą one stanowić dość znaczny udział w kosztach całego kredytu. Niemniej jednak jak wiadomo najistotniejsze jest oprocentowanie kredytu, które wpływa bezpośrednio na odsetki, które będziemy co miesiąc spłacać razem z miesięczną ratą kapitałową.

Średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego

Warto podkreślić, że obecnie średnie oprocentowanie kredytu hipotecznego kształtuje się na poziomie 2,7%. Oczywiście jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania czyli tzw. RRSO. Zawiera w sobie ona nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również wszelkie inne opłaty, które wpływają bezpośrednio na koszty kredytu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak napisać esej
Następny artykułJak pisać CV?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here