Jak usunąć odcisk

0
7653

Odciski nie stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, niemniej jednak potrafią znacząco obniżyć komfort życia. Zwłaszcza kiedy są ogromne i obejmują niemalże całe stopy, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie – niełatwo się z nimi chodzi, i ciężko uprawiać sport. Jeśli nie są dobrze leczone i nic z nimi nie robimy, same nie raczej nie znikną, a co więcej zaczynają sprawiać coraz to ogromniejszy ból i dyskomfort. Wskazane jest co za tym idzie wiedzieć, jak pozbyć się odcisku, żeby poprawić komfort swojego życia. W większości przypadków odciski nie wynikają z niczego – są skutkiem chodzenia w nieodpowiednim obuwiu, względnie skutkiem niedbałości o własne stopy, czy też poprawny sposób chodzenia.

Jak nie dopuścić do pojawienia się odcisków?

Jak usunąć odciskNajważniejszy jest w tym wypadku wybór należytego obuwia. Zbyt małe buty uciskają na stopy. Są zwyczajnie niewygodne, mogą zaburzać krążenie krwi, powodować wystąpienie obrzęków czy prowadzić do pojawienia się nieestetycznych i bolesnych nagniotków. Teoretycznie wybór obuwia o większym rozmiarze mógłby pomóc, natomiast czasem jednak taki zabieg przynosi odwrotny efekt.

Noszenie butów od zbyt dużym rozmiarze nie jest odpowiednie dla naszych stóp. Rozmiar koniecznie musi być idealnie dostosowany do naszych stóp. Nie można sobie tutaj pozwolić na jakiekolwiek niedopasowanie Jeżeli komuś z różnych powodów ciężko jest znaleźć buty o odpowiednim dla siebie rozmiarze, to powinien pomyśleć o butach na specjalne zamówienie.

Jak usunąć odcisk?

Można tego dokonać poprzez złuszczanie i nawilżanie. A jak usunąć odcisk, kiedy już znacznie szpeci nam stopę? Otoczenie skóry, w którym się pojawił, trzeba przede wszystkim regularnie i solidnie moczyć. Codziennie, najlepiej wcześnie rano i następnie wieczorem, trzeba regularnie nakładać na stopy sporą ilość tłustego kremu nawilżającego. Należałoby przetestować odpowiednie zestawy właściwościami wykazuję się bowiem te balsamy i kremy, które zawierają w sobie rozliczne wyciągi roślinne. Mamy tutaj na myśli szczególnie masło kakaowe. Dobrze działa również mocznik.

Preparaty przydzielone do pielęgnacji stóp charakteryzują się dość podobnym zestawem składników. Dają one sobie radę z silnie przesuszonymi piętami. Trzeba je jednak stosować bardzo regularnie. Jeśli będziemy sporadycznie używać chociażby najlepszego i najkosztowniejszego kremu, to jednak wobec braku regularności jego stosowania, w zasadzie nic to nie da.

Usuwanie starego naskórka

Stary naskórek, który bardzo szybko pojawia się na stopach, trzeba dodatkowo regularnie zdejmować. Można to uczynić we własnym zakresie, użytkując dodatkowo celu preparatów przyrządzonych własnoręcznie lub produktów z drogerii i sklepów kosmetycznych. Peeling wspaniale się do tego nadaje. Można go zrobić choćby z cukru, żelu pod prysznic i małej ilości cynamonu, trzeba nałożyć na umyte wcześniej stopy i łagodnie pocierać nim skórę, skupiając się na miejscach w największym stopniu przesuszonych i silnie zrogowaciałych. Zabieg powinien zakończyć się precyzyjnym opłukaniem i wtarciem w nią kremu nawilżającego. Ratunkiem dla mocno spękanych pięt okaże się dobrze wszystkim znany pumeks, który można kupić w niskiej cenie w każdej aptece, drogerii czy przeciętnym supermarkecie. Najlepiej wykorzystywać go przynajmniej kilka razy w tygodniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak sadzić maliny
Następny artykułMiażdżyca serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here