Jak zablokować numer w Play?

0
9638
Jak zablokować numer w Play?

Czasami zdarza się że wydzwaniają do nas osoby, z którymi nie mamy ochoty w ogóle rozmawiać. Mamy tu przede wszystkim na myśli jakąś niechcianą osobę, z którą nie chcemy wcale się kontaktować, czy też może jakiegoś nachalnego marketera, czy też możę jakąś firmę która próbuje nam zaoferować swoje usługi, które wcale nie są nam potrzebne. Takie telefony potrafią być naprawdę denerwujące i co najważniejsze wykonywane są one często w godzinach które nam kompletnie na rozmowy nie pasują. Oczywiście możemy poprzestać na tym że takiego telefonu w ogóle nie odbierzemy. Niemniej jednak i tak możemy się mocno zdenerwować samym faktem że telefon w ogóle do nas dzwoni. W takiej sytuacji powinniśmy się zastanowić jak zablokować niechciany numer w naszym telefonie. Zwłaszcza jeśli twój telefon jest w jakiejś sieci musisz wiedzieć jakie są zasady blokowania numerów u danego operatora. W tym artykule postaramy się ci przedstawić rozwiązanie problemu w sieci Play. Zatem jak zablokować numer w Play?

Jak zablokować numer w Play?

Jak zablokować numer w Play?Przede wszystkim zakładamy że twój telefon oparty jest na systemie Android. Wówczas wystarczy że wejdziemy w listę ostatnich naszych połączeń i znajdziemy tam numer który dzwonił do nas natarczywie, a którego w żadnym razie nie zamierzaliśmy i nie zamierzamy odbierać. Następnie klikamy w opcję “więcej”. Wówczas z rozwijanego menu wyjdzie nam opcja blokowanie/odblokowanie numeru. Wówczas mamy możliwość zablokowania samych połączeń albo też połączeń i wiadomości SMS. Tutaj wszystko zależy od nas możemy obie funkcje zablokować, a możemy też pozostawić wiadomości sms, żeby mogły od danego nadawcy do nas przychodzić. Jeśli zaznaczymy opcję które mamy wyżej do wyboru możemy uznać że numer który do nas natarczywie dzwonił jest obecnie zablokowany i już nie będzie mógł do nas wykonać połączenia. Od teraz mamy już święty spokój i nie musimy się przejmować tym że nie w oczekiwanym momencie zaskoczy nas dzwoniący telefon.

Natarczywe telefony

Oczywiście kwestię natarczywych telefonów których wcale nie chcemy odbierać moglibyśmy pominąć i po prostu takich telefonów nie odbierać. Niemniej jednak czasami jest to dość męczące kiedy w ciągu dnia mamy kilka połączeń z nieznanych numerów i zastanawiamy się kto tak naprawdę do nas dzwoni. Czasami ciekawość zwycięży i odbierzemy taki telefon ale wówczas okaże się że jest to jakiś marketer, który próbuję nam wcisnąć produkt na którego wcale nie mamy ochoty. Często tak działają na przykład firmy oferujące pożyczki – chwilówki. Dzwonią do nas również osoby przeprowadzające różnego rodzaju ankiety. Są to telefony dość nieprzyjemne albowiem osoby te próbują za wszelką cenę utrzymać połączenie. Takich telefonów najlepiej nie odbierać a jeśli są dla nas zbyt męczący to po prostu szybko i skutecznie zablokować taki numer w telefonie. Nie jest to zadanie specjalne trudne. Każdy jest w stanie sobie z nim szybko i bez problemu poradzić. Dlatego też warto to zastosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here