Jak pisać CV?

0
2011
Jak pisać CV?

Intensywnie szukasz nowej pracy, aby poprawić swoją sytuację finansową, a także aby znaleźć nowe ciekawe zawodowe wyzwania? Z pewnością poszukiwanie pracy jest zajęciem czasochłonnym i wymaga od nas sporej determinacji. Rynek pracy w obecnych czasach jest raczej znów rynkiem pracodawcy. To oni mogą dyktować warunki, natomiast pracownicy muszą przebić się wśród gąszcza wielu podobnych ofert aby w jakiś sposób zwrócić na siebie uwagę. Dlatego też tak istotne jest pisanie dobrego CV, dzięki któremu możemy szybko znaleźć pracę. Warto wiedzieć że CV jest naszą wizytówką w oczach potencjalnego pracodawcy. Dlatego też warto do jego napisania odpowiednio się przyłożyć. Warto też wiedzieć w jaki sposób je prawidłowo napisać.

Jak pisać Cv?

Jak pisać CV?Zatem jak pisać CV prawidłowo? Przede wszystkim musisz wiedzieć jakie istotne informacje o tobie powinny być zawarte w twoim CV. Najistotniejszą częścią tego można powiedzieć dokumentu, są twoje dane osobowe. Muszą być one dokładne i wyczerpujące. Oprócz podstawowych danych osobowych musisz również podać kontakt do siebie. Najlepiej aby był to kontakt telefoniczny i mailowy. W dalszej kolejności w CV musisz zawrzeć podstawowe informacje o swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Przede wszystkim musisz szczegółowo wykazać w jakich firmach do tej pory pracowałeś i w jakim okresie czasowym. Należy również wskazać jakie stanowiska w tym czasie pełniłeś. Przy każdym miejscu pracy i stanowisku należy również podać zakres obowiązków jaki wówczas do ciebie należał. Dzięki temu potencjalny pracodawca będzie mógł szybko ocenić z jakimi zadaniami w toku kariery zawodowej miałeś już styczność. Warto również wskazać na różne projekty, które do tej pory realizowałeś w różnych firmach. Warto też szczegółowo wskazać jaką rolę przy danym projekcie pełniłeś.

Wiedza i umiejętności

Niewątpliwie ważne jest również to aby wykazać w swoim CV wszelkie umiejętności jakie posiadamy, a które są przydatne w pracy zawodowej. Dlatego też warto tutaj wskazać na umiejętność obsługi komputera, i innych urządzeń biurowych znajomość języków obcych i inne interesujące umiejętności które z pewnością podniosą twoją wartość w oczach potencjalnego pracodawcy.Oczywiście w CV musimy znaleźć również informacje na temat naszej edukacji. Dlatego też warto wyszczególnić wszystkie szkoły i jakie mieliśmy przyjemność do tej pory ukończyć. Oczywiście mówimy tutaj raczej o szkołach policealnych studiach, kursach i tym podobnych. To również będzie ważna informacja dla pracodawcy o twojej wiedzy.

Zainteresowania

Kolejnym punktem jaki powinien być zawarty w CV, który czasami jest pomijany, to nasze zainteresowania. Wydawać by się mogło, że dla pracodawcy nie jest to istotna informacja albowiem nasze hobby i zainteresowania to raczej kwestia prywatna. Niemniej jednak takie informacje są również pożądane przez pracodawców albowiem dzięki nim mogą ustalić czym tak naprawdę się interesujemy i jakimi jesteśmy ludźmi. Hobby i zainteresowania to również źródło umiejętności miękkich które są przez pracodawcę niezwykle cenione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here