Białe płytki: ciekawy sposób na aranżację kuchni, łazienki lub salonu

0
1019
Białe płytki

Płytki ceramiczne (gresowe) towarzyszą nam od wielu lat jako materiał wykończeniowy. Odznaczają się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i są pięknie przygotowywane, dzięki czemu możemy wykorzystywać je również w celach ozdobnych. Na szczególną uwagę zasługują sobie w tym względzie płytki białe. Poznaj je bliżej i zobacz, czemu warto się na nie skusić.

Biel: kolor pełen symboliki

Każdy kolor ma swoje znaczenie. Psychologia kolorów mówi o tym, jak na nas wpływają, co reprezentują, a nawet, jakie efekty możemy wywołać, wykorzystując konkretne barwy i ich odcienie. Wśród nich biel symbolizuje czystość, minimalizm, świeżość. Jest kolorem szlachetnym, często kojarzonym z młodością, niewinnością i uniwersalnością.

Biel w naszym otoczeniu uspokaja, koi, pomaga w oczyszczeniu umysłu, co jest wykorzystywane między innymi w szpitalach. Jednocześnie jest kolorem ciepłym i zimnym, a jej odbiór zależy przede wszystkim od tego, w jakim znajduje się otoczeniu. Może być wyrazem nowoczesności i minimalizmu, zwłaszcza jeśli połączy się go z szarością lub srebrem.

Biel w naszych domach: tradycyjna i modernistyczna

Biel jest barwą, którą wykorzystuje się w wielu aranżacjach, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Znajdziemy ją w sielskich stylizacjach, w których uzupełniona pastelami i różem staje się miła dla oka, ciepła i przytulna, a także bardzo niewinna i kobieca. Z kolei w stylu glamour biel jest pełna ekstrawaganckiego luksusu, jednocześnie wprowadzając harmonię i wyrafinowaną elegancję. Może być dosłownie krzykliwa, ale też budzić minimalistyczne skojarzenia.

W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej biel i szarość tworzą spójną całość. Biało-szare meble, białe ściany, szara podłoga i szare elementy tapicerowane. Czy i twoja kuchnia lub jadalnia tak wyglądają? A może w podobny sposób prezentują się też inne pomieszczenia? Jeśli tak, z pewnością wiesz, o czym mówimy!

Białe płytki we wszystkich pomieszczeniach. Dlaczego warto na nie postawić?

Białe płytki gresowe są idealne do wielu różnych pomieszczeń, ponieważ pozwalają na swobodę aranżacyjną. Są uniwersalne i pasują do wszystkich mebli, akcesoriów, dodatków i kolorów ścian, jeśli same znalazły się na posadzce. Dzięki temu będzie można łatwo wpleść je we wszystkie stylizacje czy uzupełnić ciekawymi dodatkami.

Płytki białe w szczególności polecamy do kuchni, gdzie będą działać rozświetlająco. W ten sposób nawet w pochmurne dni wspomogą proces całego przygotowywania posiłków i zachęcą do optymistycznego spędzania czasu w tym pomieszczeniu. W przedpokoju kafelki także mogą pełnić podobną funkcję. Ich biel rozjaśni pomieszczenie nawet wówczas, gdy nie ma ono dostępu do naturalnego światła.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie białych płytek w łazience. Gres jest tam często stosowany, a biały może mieć szczególnie korzystne działanie na pozostałe elementy wyposażenia. Podkreśla czystość i nieskazitelność pomieszczenia, świetnie uzupełni białą armaturę i wspaniale będzie współgrać z chromowanymi oraz szklanymi powierzchniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here