Ranking kredytów hipotecznych

0
2277
ranking kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny dla większości osób jest jedynym narzędziem dzięki któremu mogą zrealizować finansowanie zakupu mieszkania czy też domu. Każda sytuacja jest dość specyficzna i wiąże się z wieloma różnego rodzaju warunkami jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca. Warto podkreślić, że banki bardzo rzetelnie podchodzą do kwestii sprawdzenia zdolności kredytowej. Kredyt hipoteczny jest dość trudny do uzyskania, na dodatek należy również dysponować odpowiednim wysokości wkładem własnym aby w ogóle móc liczyć na pozytywną decyzję banku. Niemniej jednak warto mieć również dobre rozeznanie wśród wielu różnorodnych ofert kredytów hipotecznych, jakie proponują nam banki. Dlatego warto skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych, które pozwalają nam szybko oszacować, która oferta jest dla nas najbardziej korzystna.

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznychCzym jest ranking kredytów hipotecznych? Jest to zestawienie wielu różnorodnych ofert kredytów hipotecznych, które proponowane są przez banki. Znajdziemy w nich podstawowe parametry, którymi charakteryzuje się oferta kredytowa. Przede wszystkim możemy liczyć na to że znajdziemy tu informacje o tym jaki wkład własny jest wymagany przez bank. Jest to niezwykle ważna informacja. Można powiedzieć że właściwie od wysokości wkładu własnego uzależnione jest to czy w ogóle będziemy starali się o dany kredyt. Obecnie wysokości wkładów własnych kształtują się na poziomie około 20% całości kwoty kredytu. Jest to niebagatelna kwota Jeśli chcemy kupić mieszkanie o wartości około 500000 zł. Wkład własny może wynieść nawet 100000 zł. Dlatego też jest to pierwszy parametr na który powinniśmy zwrócić uwagę. W dalszej kolejności zwróćmy również uwagę na to jaki okres kredytowania może nam zaoferować dany bank. Teoretycznie im dłuższy okres tym lepiej dla kredytobiorcy albowiem może liczyć na stosunkowo niskie raty miesięczne. Niemniej jednak warto podkreślić, że wówczas znacznie wzrastają koszty całego kredytu i finalnie musimy oddać bankowi niebagatelną sumę. Dlatego musimy tę kwestię nieco wypośrodkować. Nie zawsze najniższa rata miesięczna jest dla nas korzystna, choć wydawać by się mogło, że dzięki temu będziemy mogli regularnie obsługiwać.

Koszty kredytu hipotecznego

Oczywiście bardzo duże znaczenie ma dla nas również koszt jaki jest związany z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Na koszty składają się nie tylko odsetki związane wprost z wysokością oprocentowania danego kredytu ale również wszelkie inne opłaty, które pobiera bank w procesie przyznawania kredytu. Może to być choćby marża, czy też prowizja którą pobierze bank od przyznania kredytu. Często banki stosują również specjalne opłaty przygotowawcze, które różnią się znacznie mogą podnieść wysokość kosztów naszego kredytu. Należy na to zwrócić szczególną uwagę albowiem kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe niekiedy na resztę naszego życia. Od jednej decyzji będzie więc zależała nasza przyszłość i nasz domowy budżet. Warto więc nie podejmować decyzji pochopnie i dość rzetelnie porównać wszelkie dostępne oferty bankowe. Zdecydowanie ranking kredytów hipotecznych będzie tutaj nam pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here