Critical – unikatowa hybryda do Twojej kolekcji

0
547
hybryda

Wielu odbiorców nasion kolekcjonerskich dokładnie przygląda się interesującym ich produktom, zapoznając się także z ich historią oraz podłożem genetycznym. To właśnie odmiany rodzicielskie, z których dany szczep został pozyskany, są często dobrą wskazówką w trakcie dokonywania zakupów. Poniżej przedstawiamy historię odmiany Critical, której charakterystyczna nazwa dość dobrze oddaje jej właściwości. Podpowiadamy także gdzie i jak kupować nasiona Critical oraz w czym tkwi różnica pomiędzy ich poszczególnymi wersjami. 

Critical w telegraficznym skrócie – historia powstania i specyfika genetyczna 

Critical jest odmianą powstałą w wyniku planowanej i kontrolowanej selekcji, w której wykorzystano wcześniejsze, wysoce atrakcyjne odmiany. Do rodziców Critical należą przede wszystkim Big Bud oraz Skunk, których jest ona specyficzną hybrydą. Po raz pierwszy odmiana Critical została wyhodowana (najprawdopodobniej) w Hiszpanii, gdzie zyskała sobie grono oddanych odbiorców. Podczas festiwalu konopnego organizowanego w Barcelonie (festiwal Highlife Cup, organizowany przez kultowy magazyn Soft Secrets) uzyskała wyjątkowe wyróżnienie, zdobywając puchar za pierwsze miejsce. 

Obecnie, nasiona Critical są dostępne w ofercie wielu międzynarodowych sklepów konopnych/seedbanków, które udostępniają je po stosunkowo niskiej cenie. Ziarna Critical są również oferowane w polskich sklepach, po cenach wyjątkowo niskich w porównaniu do ziaren innych odmian. Niska cena wynika zarówno z łatwej dostępności, dużej liczby nasion wytwarzanych w każdym krzaku, a także ze stosunkowo wysokiego popytu na nie. Wszystkim osobom poszukującym dobrej jakości nasion Critical polecamy sklep taniesianie.pl – nasiona marihuany tworzące jego ofertę to produkty pochodzące od sprawdzonych, zagranicznych seedbanków. 

Critical i jego odmiany – jak wybierać, by trafić? 

Liczne odmiany powstałe na bazie Critical tworzą rozbudowaną rodzinę połączoną wspólnymi genami. Popularne są nie tylko nasiona Critical o czystym genotypie, lecz również hybrydy łączące odmianę Critical z innymi, wysoce atrakcyjnymi wersjami. Kolekcjonerzy często sięgają po krzyżówki z odmianami Cheese lub Kush. Warto podkreślić, że każdego roku przybywa pomysłów na nowe krzyżówki, dlatego oferta poszczególnych seedbanków regularnie się zmienia i aktualizuje. 

Polecamy wybierać przede wszystkim nasiona poddane specjalnemu treningowi genetycznemu, w wyniku którego uzyskano odmiany automatyczne oraz feminizowane. Critical Auto to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów – jest to ziarenko zawierające unikatowy program genetyczny stymulujący automatyczne rozpoczęcie procesu kwitnienia. Zdolność ta została uzyskana na skutek wielu lat kontrolowanych hodowli oraz treningu poszczególnych odmian. Critical Auto w wersji feminizowanej to ziarna, które urozmaicą każdą kolekcję, w której się znajdą. 

Na koniec warto zaznaczyć, że w opinii wielu kolekcjonerów nasiona Critical uchodzą za wyjątkowo wytrzymałe i odporne na oddziaływania zewnętrzne. Po umieszczeniu w hermetycznym pojemniku powinny zachować niezmieniony wygląd przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Są też stosunkowo odporne na takie oddziaływania jak światło słoneczne czy dobowe zmiany temperatur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here