Jak podać kotu tabletkę?

0
2408
Jak podać kotu tabletkę? 

Opieka nad kotem to dość odpowiedzialne zadanie. Sprawowanie pieczy nad zwierzęciem to czynność, którą można porównać do opieki nad dzieckiem. Oczywiście w ten sposób podchodzą do tego osoby którym na zwierzętach po prostu zależy. Dlatego też nie wystarczy psa czy kota karmić i zapewnić mu dach nad głową, ale również należy często zapewniać mu również wizyty u weterynarza. Nie tylko wówczas kiedy kotu coś dolega i podejrzewamy że może być chory. Takie wizyty należy przeprowadzać regularnie aby wiedzieć jaki jest stan zdrowia naszego pupila. Kiedy coś kotu dolega, to z pewnością lekarz zaleci kurację która będzie wymagała także podawania różnego rodzaju tabletek. Wiele osób, które mają kota w domu zastanawia się jak podać tabletkę. Nie jest to zadanie proste albowiem kot z reguły reaguje na to dość nerwowo i niechętny jest do przyjmowania tabletek. Jak temu zaradzić? Jak podać kotu tabletkę?

Jak podać kotu tabletkę? 

Jak podać kotu tabletkę? Kotu możemy podać tabletkę zasadniczo na dwa sposoby. Możemy ją rozpuścić w karmie lub podać w całości. Oczywiście wszystko zależy od tego jaka to jest tabletka i jakie są zalecenia co do jej podawania zwierzęciu. Musimy się tego ściśle trzymać. W przypadku tabletki którą możemy rozpuścić w karmie w zasadzie problem nie istnieje. Kot po prostu zje swoją porcję karmy nieświadomie również przyjmując określoną dawkę lekarstwa.

Inaczej sytuacja wygląda kiedy tabletkę musimy kodu podać w całości W tym wypadku musimy liczyć się z tym, że kod będzie stawiał opór i zadanie to będzie dość trudne do wykonania. Nieco łatwiej będzie w przypadku kiedy tabletka powleczona jest jakąś substancją smakową, która jest dla kota bardzo przystępna. Wówczas chętnie przyjmie taką tabletkę nie orientując się nawet że nie jest to zwykła karma. Kiedy jednak tabletka nie jest dla kota smaczna wówczas musimy użyć nieco siły i sprytu aby kotu włożyć tabletkę do buzi. Niestety nie jest to przyjemne zarówno dla kota jak i dla opiekuna. Niemniej niekiedy taka sytuacja zajdzie kiedy będziemy musieli zastosować w ten rodzaj tabletki. Musimy bardzo uważać aby nie zrobić kotu krzywdy. Dość mocno i zdecydowanie przytrzymajmy kota i spróbujmy włożyć mu tabletkę do buzi. Musimy oczywiście poczekać aż kot tę tabletkę połknie albowiem często może być tak, że po chwili spróbuję ją wypluć. Dlatego musimy jeszcze przez chwilę kota obserwować, jak się zachowuje. Zawsze przy podawaniu tabletki kotu bądźmy niezwykłe ostrożni. Są to dość kruche zwierzęta i zbyt duża ilość użytej siły może im zaszkodzić. Bądźmy więc w tym zadaniu bardzo delikatni.

Wizyty u weterynarza 

Oczywiście co jakiś czas powinniśmy z naszym kotem umawiać się na wizytę u weterynarza, który sprawdzi czy dana kuracja lekarstwami przynosi odpowiednie skutki. Albo może lekarz dojść do wniosku, że tabletki można odstawić, ewentualnie w przeciwnym razie może podjąć decyzję o zwiększeniu dawki lekarstwa. Może być też również taka sytuacja, że lekarz stwierdzi że należy podawać kotu zupełnie inne tabletki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here