Miażdżyca serca

0
2819
Miażdżyca serca

Spora część z nas nie rozmyśla zbyt często o tym, jakie niekorzystne konsekwencje wypływają z niezdrowego sposobu życia. Mówimy sobie wówczas – czym może nam szkodzić jeden hod dog, czy też niewielki kawałek pizzy. W jakim celu marnować czas na spacer do pracy, jak możemy podjechać pod drzwi biura własnym samochodem. A jak spędzamy czas wolny? Uważamy, że każdy zasługuje na moment odpoczynku przed telewizorem, z jakąś wysokokaloryczną przekąską na talerzu. Niewątpliwie jest to niezwykle przyjemne i łatwe życie. Niestety jest to również zamach na nasze zdrowie. Zapewne mało kto z nas zastanawia się nad tym, że zła dieta i brak ruch może znacznie zdewastować nasze zdrowie. Możemy przede wszystkim nabawić się miażdżycy serca, która z kolei może doprowadzić nas do zawału.

Czym jest miażdżyca serca?

Miażdżyca sercaJak objawia się miażdżyca serca? Przede wszystkim jej głównym objawem jest znaczne zwężenie światła tętnic. Może dojść do zatkania aorty i powstrzymanie przepływu krwi. Istnieje też ryzyko, że stworzy się skrzep, który skutecznie zatrzyma krążenie. Nie zapomnij, że niedotlenienie mięśnia sercowego może doprowadzić całkowitego i nieodwracalnego zatrzymania jego akcji. W tym miejscu należy zdecydowanie podkreślić, że zawał należy najczęstszych powodów śmierci. Jednakże zawał to nie jedyne konsekwencje, jakie mogą być następstwem miażdżycy serca.
Może ona dodatkowo powodować udar mózgu, chorobę wieńcową, czy też przewlekłą chorobę nerek. Więc nie zwlekaj – zacznij zmieniać swoje niezdrowe nawyki, które mogą doprowadzić się w prostej linii do miażdżycy serca, która może przyciągając za sobą bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Jak zapobiegać?

Lecz co wypada czynić? Najlepiej jeżeli będziesz unikał cholesterolu, który jest decydującym czynnikiem wpływającym na powstawanie zatorów aort. Powinieneś też uprawiać dużo sportu. Może to być joga, fitness czy chociażby zazwyczaj bieganie. Zdecydowanie wpłynie to pozytywnie nie tylko na serce, ale poprawi znacznie ogólną kondycję całego organizmu. Zadbaj zarówno o prawidłową dietę, unikając tłuszczów. Konsumuj przeciwnie zaś więcej produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców.
Jeżeli jesteś palaczem, to dla swojego zdrowia, powinieneś zrezygnować z palenia. Staniesz się nie tylko zasobniejszy o lepsze zdrowie, ale zostanie Ci również więcej pieniędzy na inne radości. Jak więc widzisz, to jedynie od ciebie zależy czy będziesz człowiekiem schorowanym i w kiepskiej kondycji fizycznej.

Na taką zmianę w życiu warto zdecydować się już dziś. Nie powinniśmy czekać, albowiem każdy dzień naszego życia, które prowadzimy w sposób zupełnie niezdrowy, znaczne przybliża nas do bardzo poważnych chorób i ich konsekwencji. jeśli chcesz cieszyć się długim życiem w zdrowiu, to już teraz jest czas na to, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w swoim życiu. Sport, dieta, work&life balance – to czynniki, które są w naszym życiu bardzo ważne, a często o nich po prostu zapominamy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak usunąć odcisk
Następny artykułJak rozciągnąć buty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here