Jak rozciągnąć buty?

0
1582
Jak rozciągnąć buty?

Buty, które na pierwszy rzut oka wydają się być super wygodne, tuż po powrocie ze sklepu absolutnie takie jednak nie są. Zastanawiasz się, jaki popełniłeś błąd przy zakupie butów, a tymczasem okazuje się, iż są one po prostu za małe. Cisną i cisną, aż nie jesteś w stanie ich używać. Niestety jednak podobają ci się do tego stopnia, że nie masz zamiaru w żadnym razie oddawać ich do sklepu. Na szczęście są sposoby na to, aby szybko i skutecznie rozciągnąć buty. Jak tego dokonać? Czy jest to w pełni bezpieczne dla obuwia?

W jaki sposób można rozciągnąć buty?

Jak rozciągnąć buty?Całe szczęście można to zrobić! Jak rozciągnąć buty? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że niska temperatura jest w stanie łagodnie naciągnąć obuwie. W wypadku gdy nabyłeś buty skórzane, możesz spróbować wrzucić je do zamrażarki na kilka godzin. Metoda ta nie spowoduje zasadniczej zmiany kształtu butów, albo pogorszenia jakości samego obuwia, o ile zastosujemy ją z rozsądkiem i zachowaniem odpowiednich zasad.

Przyszykuj sobie dwa woreczki i wlej do nich odpowiednią ilość wody, a później połóż je na samym przodzie butów i daj je do zamrażarki. Zrób to najlepiej wieczorową porą, żeby twoje buty były już lekko rozciągnięte. Woda w czasie nocy zacznie się zamrażać i będzie nieco powiększać swoją objętość, i w wyniku tego zacznie naciskać na brzegi naszych butów. Ten fortel znany jest niemalże wszystkim paniom, które w swoim życiu z pewnością nie raz i nie dwa kupiły za małe buty. Metoda naprawdę działa i sama możesz to sprawdzić.

Jak nie dopuścić do otarć?

A w jaki sposób rozciągnąć buty, które są dość uciążliwe w użytkowaniu, gdyż wpijają się w skórę stopy i doprowadzają do tworzenia się na niej otarć, blizn i poważniejszych krwawiących ran? Oczywiście problem tutaj tkwi w nieprawidłowym rozmiarze, ewentualnie w dość nietypowej budowie twoich stóp. Jeśli buty, które kupiłeś, chciałbyś jednak zachować, to musisz znaleźć sposób na to, aby zapobiegać powstawaniu otarć. Wykorzystaj więc do tego zwykłe plastry.

Naturalnie masz je w swoim domu, z tego powodu donikąd nie musisz się po nie udawać. Przyklej je w je w tych miejscach, w których buty napierają na skórę powodująć powstawanie otarć. Możesz również zainwestować w bardzo przydatne żelowe wkładki, które przyczepia się przykładowo. w miejscu styku buta z piętą. Jeżeli przeciwnie zaś masz problemy z butami na wyższych obcasach, możesz wykorzystywać wkładki żelowe obejmujące całościową długość obuwia. Dzięki nim twoje stopy zdobędą odpowiednią ochronę, i będą w świetnym stanie, chociażby po całej nocy przebytej na parkiecie.

Pamiętaj jednak, żeby przed zakupem nowych butów przez cały czas chcieć je jak najlepiej przetestować. Zanim udasz się z nimi już do kasy, spróbuj pochodzić w nich po sklepie, chwilę poskakać, czy też wykonać kilka dziarskich ruchów. Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz pewien dyskomfort, oznacza to, iż powinnaś zdecydować się na inny model butów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiażdżyca serca
Następny artykułUrodziny dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here