Jak sadzić maliny

0
2817

Krzewy maliny dają fantastyczne owoce, które posiadają niezwykłe walory smakowe. Maliny można wykorzystywać do wielu celów kulinarnych, można je jeść wprost z krzaka, a także stosować choćby do różnego rodzaju wypieków, kompotów, czy też konfitur. Oczywiście maliny są dość proste w sadzeniu i pielęgnacji, dlatego też możemy je z powodzeniem hodować na własnym ogródku. Niemniej jednak warto wiedzieć, w jaki sposób sadzić maliny.

Jak sadzić maliny?

Jak sadzić malinyZasadniczo maliny sadzimy albo późną jesienią, lub też wczesną wiosną. Wówczas system korzeniowy takiej rośliny powinien być owinięty w worek jutowy, który wypełniony powinien być torfem. W przypadku malin, które sadzimy w doniczce, to w zasadzie rola pory roku nie ma tutaj zasadniczego znaczenia. Takie maliny możemy sadzić o każdej porze roku.

Warto podkreślić, że maliny sadzimy dość płytko. W zasadzie wystarczy warstwa ziemi o grubości 2 cm, aby przykryć system korzeniowy. Taki zabieg powinien w pełni wystarczyć do odpowiedniego posadzenia krzewu maliny. Od razu po posadzeniu krzewu glebę tuż przy systemie korzeniowym należy podlać i mocno ubić.

Prowadzenie ogrodu

Oczywiście w naszym ogrodzie możemy sadzić nie tylko maliny, ale również wiele innych krzewów, które dadzą wspaniałe owoce. Niemniej jednak taki ogród, w którym posadzimy mnóstwo różnorodnych roślin wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim regularnie trzeba przycinać krzewy, a rośliny odpowiednio często nawadniać i nawozić. Tylko osoby dysponujące odpowiednią ilością czasu są w stanie w odpowiedni sposób zadbać o swój ogród. Dlatego też jest to hobby nie dla każdego. Osoby, które bardzo dużo pracują w ciągu tygodnia i mają naprawdę niewiele czasu, nie będą w stanie regularnie pielęgnować swojego ogrodu. Zapuszczony ogród w zasadzie nie spełnia swojej roli.

Dlaczego warto mieć ogród

Dlaczego tak naprawdę warto prowadzić przydomowy ogródek? Przede wszystkim przydomowy ogród to przestrzeń nie tylko do prowadzenia grządek, ale również miejsce gdzie możemy miło spędzać czas. Wystarczy ogród podzielić na kilka ważnych stref, które będą spełniać swoje funkcje. Oprócz grządek, które warto ogrodzić, osobną przestrzeń w ogrodzie powinna stanowić strefa, gdzie możemy postawić ławki, huśtawkę, czy też murowanego grilla. Będzie to miejsce, gdzie będziemy spędzać czas i się zrelaksować Od frontu domu warto przeznaczyć strefę, gdzie będziemy uprawiać kwiaty. Będzie miała ona funkcji głównie estetyczne i reprezentacyjne. Takie rozplanowanie ogrodu sprawi, że będzie można go w maksymalny sposób wykorzystać. W strefie przeznaczonej na grządki warto również znaleźć miejsce na kompost, a także na beczkę do zbierania deszczówki. Ma to bardzo duże znaczenie, albowiem dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić wodę. Wiadomo że podlewanie trawnika, kwiatów i grządek wodą z sieci jest sporym marnotrawstwem. Dodatkowo warto wiedzieć, że rośliny zdecydowanie wolę wodę deszczową, albowiem jest im zdecydowanie bardziej przyjazna.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozliczyć PIT 8C
Następny artykułJak usunąć odcisk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here