Czapki dla dzieci na drutach

0
2881
Czapki dla dzieci na drutach

Wydawać by się mogło, że w czasach kiedy wszystko można dostać w sklepie, ręczne robienie czapek na drutach odeszło na dobre do lamusa. Jednak nic bardziej mylnego – obecnie czapki dla dzieci na drutach zyskują na sporej popularności. To nie tylko kwestia oszczędności ale przede wszystkim tego że robienie czapek, a także innych elementów garderoby samodzielnie przy użyciu drutów jest swego rodzaju hobby. To wyśmienity sposób na relaks który przy okazji pozwala na zrobienie czegoś pożytecznego. Chciałbyś dowiedzieć się jak zrobić czapki dla dzieci na drutach samodzielnie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czapki dla dzieci na drutach

Czapki dla dzieci na drutachZastanówmy się więc w jaki sposób zrobić prostą czapkę dla dziecka na drutach. W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego materiału. Sprowadza się to do tego że powinniśmy się zdecydować na konkretną włóczkę. Najpopularniejsza zdecydowanie w tym wypadku jest wełna.

Zatem jaką wełnę wybrać aby powstała z tego wyśmienita czapka dla dziecka?
Oczywiście wełna jest bardzo dobrym materiałem na czapkę. Jest ciepła i niebrudząca. Dodatku jest również miła w dotyku. Niemniej jednak czapka wykonania z wełny niekoniecznie może dać wystarczającą ilość ciepła w zimowe dni. Warto również rozważyć zastosowanie akrylu. Niemniej jednak jest to włókno sztuczne i nie przepuszcza ono powietrza co może doprowadzić do tego że głowa dziecka będzie się pocić. W zimowych dniach świetnie sprawdzi się czapka wykonana z różnego rodzaju mieszanki z dodatkiem wełny. Wydaje się, że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Jak zrobić czapkę na drutach?

Zatem jak zrobić czapkę na drutach? Przede wszystkim na druty nawijamy oczka i robimy około 20 rzędów. Z tych 20 rzędów kilka powinno być zrobione ściągaczem natomiast pozostała ich część ze ścięgien prostych. Następnie wszystkie oczka zamykamy. W ten sposób powstaje próbka którą następnie powinniśmy wyprać a także wysuszyć a także delikatnie wyprasować przy użyciu średniej temperatury. Przy użyciu próbki mierzymy obwód głowy dziecka licząc go za pomocą oczek na naszej próbce Dzięki temu będziemy w stanie ocenić ile oczek musimy jeszcze nabrać aby powstała czapka o odpowiedniej wielkości.

Jak zyskać wprawę w robieniu na drutach?

Oczywiście robienie na drutach nie jest zadaniem prostym i wiele osób na samym początku szybko się zniechęca. W tym hobby należy wykazać się dużą dozą cierpliwości. Warto często próbować i nie zniechęcać się kiedy często nam nie będzie wychodziło. A warto zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych osób a także korzystać z licznych poradników które znajdziesz w internecie. Bardzo pomocne są również filmiki które można znaleźć w serwisie youtube.com. Tam krok po kroku jest wyjaśnione w jaki sposób robić nie tylko czapki ale również wiele innych elementów garderoby na drutach. Z czasem nabierzesz wprawy i z chęcią będziesz zabierać się za coraz to bardziej skomplikowane elementy garderoby. Takie ubrania wykonane na drutach będą z pewnością w pełni oryginalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here