Jak namierzyć zgubiony telefon?

0
2028
Jak namierzyć zgubiony telefon?

Bywają sytuacje, w których potrzebujemy szybko dowiedzieć się, jak namierzyć zagubiony przez nas telefon. Nie tylko dopiero, kiedy praktycznie zdarzy nam się go samemu zagubić, . Ale także wówczas, kiedy nasz telefon zostanie skradziony. Jest to niezwykle doniosłe, ażeby w tych przypadkach działać bardzo szybko. Przede wszystkim mając na uwadze to, iż w obecnych realiach telefony mają zastosowanie do komunikowania się, ale służą nam do bardzo wielu innych czynności. Dzięki nim możemy logować się do serwisów, kont bankowych, piszemy wiadomości, zarówno intymne, jak i oficjalne, umieszczamy na nich dane – filmy, nagrania czy istotne dla nas dokumenty. W takim razie kradzież telefonu, czy też jego kradzież, to także poważne ryzyko wypływu ważnych dla nas informacji, do których nikt inny nie powinien mieć dostępu. Całe szczęście, w podobnych sytuacjach mamy możliwość namierzenia, zablokowania, a także szybkiego znalezienia naszego telefonu z Androidem.

W jaki sposób można namierzyć telefon?

Jak namierzyć zgubiony telefon?Jak namierzyć telefon, który zgubiliśmy, lub który został nam skradziony? Jednym z narzędzi, które na to pozwala jest menedżer urządzeń android od Google. Jednakże wypada uwzględnić, iż urządzenie będzie mogło nam wspomóc jedynie wówczas, gdy na utraconym narzędziu będzie wcześniej aktywowany GPS. Wystarczy również, że będzie ono podłączone do sieci z wykorzystaniem Wi-Fi, albo też 3G.

Aby skorzystać z aplikacji, musimy pobrać ją ze sklepu Google Play, a następnie wdrożyć na innym telefonie. Po jej uruchomieniu należy zalogować się do usługi przy pomocy naszego konta w Google. Ta aplikacja wskażę nam urządzenia z Androidem, które posiadamy. Po wybraniu poszukiwanego przez nas telefonu, aplikacja pokaże jego lokalizację.

Zdalna blokada telefonu

Jeśli nie uda nam się błyskawicznie zlokalizować i odnaleźć telefonu, należy go zablokować. Można to uczynić przy pomocy menadżera urządzeń Android, równocześnie poprzez inny telefon, jak i z poziomu peceta. Trzeba tylko aktywować aplikację i znaleźć w niej funkcję “zablokuj”. Następnie przy pomocy tego narzędzia można też ustanowić nowe hasło do naszego telefonu. Możemy również sprawić, że będzie się wyświetlała na ekranie zgubionego telefonu specjalna wiadomość. W wiadomości tej można przekazać kontakt do siebie, dzięki czemu jeśli telefon został zgubiony i zostanie odnaleziony przez osobę uczciwą, to jest szansa, że szybko z powrotem trafi do naszych rąk. Jak więc widać kwestia namierzenia zgubionego telefonu nie jest specjalnie trudna. Nowoczesne technologie tylko nam sprawę ułatwiają. Aby szybko odnaleźć telefon wystarczy, że skorzystamy z odpowiednich poradników w internecie Tutaj znajdziemy potrzebne nam informacje jak korzystać ze specjalnych aplikacji Google do namierzania telefonów z androidem. Tak więc nie zawsze utrata telefonu musi wiązać się z problemami. Jego szybkie odnalezienie jest zupełnie możliwe do przeprowadzenia w naprawdę krótkim czasie. Wystarczy tylko szybko wziąć sprawy w swoje ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here