Zalman: obudowa też musi wspomagać chłodzenie

Zalman: obudowa też musi wspomagać chłodzenie

Nawet najlepsze wentylatory niewiele pomogą, jeśli zgromadzone w obudowie ciepło nie będzie znajdywało swego ujścia na zewnątrz. Właśnie ta myśl towarzyszyła pracownikom Zalmana, gdy tworzyli Z11 Plus HF1.

Zalman zadbał w swoim produkcie o kilka dróg ujścia ciepła. Otwory wentylacyjne umieszczono na górnym panelu, a także w pobliżu miejsca na dyski HDD. Żeby zapewnić właściwą cyrkulację, powietrze musi też dostawać się do wnętrza obudowy. Stąd przód Z11 Plus jest osłonięty przewiewną kratką.

DSC_0900

Wiele opcji chłodzenia

ETC-1  Back  Top

W Z11Plus wbudowanych jest pięć wentylatorów, z miejscem na dwa dodatkowe. Przy jednoczesnym efektywnym chłodzeniu podzespołów, wentylatory mają także działać cicho. Produkt Zalmana wspiera również chłodzenie wodne – jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które celują w posiadanie bardzo mocnego sprzętu do grania.

Miejsce? Znajdzie się go wiele

Wentylatory muszą mieć jednak co chłodzić. Dlatego w obudowie Zalmana znajdzie się miejsce na kartę graficzną o długości do 290 mm. Zasilacz z kolei można zamontować na dolnym panelu. Tam też znajdują się specjalne otwory umożliwiające chowanie okablowania, by to nie przeszkadzało przy instalacji innych urządzeń. W Z11 Plus jest też przestrzeń na dodatkową tackę dla dysków 5.25”, 3.5” lub 2.5”.

Kurz nie ma wstępu

Side

Wnętrze obudowy i umieszczone w niej części użytkownik może podziwiać przez akrylowe okno, ulokowane na bocznym panelu. Żeby widoku tego nie psuł brud, Z11 Plus wyposażono w filtry przeciwkurzowe.

Obudowa prosta w obsłudze

Południowokoreański producent postawił na łatwy montaż podzespołów. Dyski HDD można zainstalować bez użycia narzędzi, a chłodzenie procesora – bez konieczności wyjmowania płyty głównej z obudowy.

Obudowa Z11 Plus HF1 kosztuje około 299 zł.

 

Cechy produktu:

DSC_100011

– Klasa: ATX Mid Tower

– Kompatybilność z płytami głównymi: standardowa ATX/Micro ATX

– Kompatybilność z zasilaczami: standardowy ATX/ATX 12V

– Kompatybilność z kartami graficznymi: karty o szerokości do 290 mm

– Gniazda rozszerzeń: 7

– Zatoki:

* zewnętrzne: 4 x 5.25”, 1 x 3.5”

* wewnętrzne: 5 x 3.5”

* dodatkowa tacka na dysk 5.25”, 3.5” lub 2.5”

– Miejsca na wentylatory: siedem (w tym pięć w zestawie z obudową):

* boczny: 2 x 80 mm

* góra: 2 x 120/140 mm

* przód: 1 x 120/140 mm

* tył: 1 x 120 mm

* dół: 1 x 120/140 mm

– Akrylowe okno na panelu bocznym

– Interfejs I/O: 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x Mic, 1 x Słuchawki

– Wymiary: 260x498x525 mm

– Materiały: plastik, stal

 

 

Więcej na: http://www.zalman.com/