Lucius II: The Prophecy

Lucius II: The Prophecy

Lucius II: The Prophecy to kontynuacja gry o tytule Lucius wydanej w 2012 roku, przygodówki w konwencji horroru, która w niezwykły sposób zmienia schemat popularny z innych tego rodzaju produkcji.

Studio Shiver Games przekazało nam możliwość kontroli nad siłami zła – reprezentowanymi przez młodego chłopca będącego synem Lucyfera (tzw. „Upadły Anioł”) – dając nam za zadanie zamordować w brutalny i nadzwyczajny sposób wszystkich ludzi w naszym otoczeniu.

Lucius II dosadnie kontynuuje przygodę opowiedzianą w poprzedniej odsłonie gry. Tytułowy bohater, będący jedynym ocalałym z masakry w rodzinnej willi, został wysłany do szpitala psychiatrycznego w pobliskiej miejscowości Ludlow. Tam rozpoczyna kolejną rzeź, choć problem utrudnia mu fakt, że Lucyfer pozbawił go wszystkich diabelskich mocy.

W skład mechanizmów rozgrywki weszła bardzo duża sandboksowa swoboda, wprowadzona przez dewelopera niechcącego powtórzyć błędów popełnionych podczas produkcji Luciusa. Na bohatera czeka rozległy, pięciopiętrowy szpital, a także otaczający go obszar miasteczka. W każdym poziomie sami decydujemy, kogo chcemy zabić, kiedy i w jaki sposób. Mamy możliwość przygotowania wymyślnej pułapki oraz skorzystania z piekielnych mocy.

Data premiery miała miejsce 13 lutego 2015.

Zdjęcia z gry:

Źródło: YouTube